Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mala skola kozarstva
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Povreda vimena, izvor MŠK

Ići dole 
AutorPoruka
breberzvonko




Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.09.2013
Lokacija : Sremska Kamenica

Povreda vimena, izvor MŠK Empty
PočaljiNaslov: Povreda vimena, izvor MŠK   Povreda vimena, izvor MŠK EmptyPet Feb 14, 2014 3:15 pm

Aleksandar Skrob Matori
Danas dok smo bili odsutni jedna kozica koja treba da se jari za mesec dana je poredila vime. Rana jeste povrsinska ali je pitanje kako spreciti infekciju. Odmah smo stavili jod a ide i cincana mast kako bi sto pre rana zarasla. Postoji li jos nesto sto bi trebalo odraditi??


Like · · February 12 at 9:29pm
Hela Liveric and 4 others like this.

Aleksandar Skrob Matori

February 12 at 9:30pm · Like


Nemanja Jankovic Banzuke jel je odvojeno tkivo koze??? jel je potrebno usivanje?
February 12 at 9:33pm · Like · 1


Nenad Spasic cink vitaminsku mast i plavi sprej
February 12 at 9:34pm · Like · 1


Aleksandar Skrob Matori Nema sta da se usije, nije duboko vec kao da fali parce koze.
February 12 at 9:35pm · Like


Nemanja Jankovic Banzuke Sale,slusaj ako imas one stare torbe koje se nose u prodavnicu,navuci joj na vime preko kicme prebaci zavoj utegni,fakticki da bude vime u vreci,to ce smanjiti prodor bakterija i tako nece imati kontakta sa mokracom,i spoljnom sredinom.tako sma radio kada je koza moja isekla vime
February 12 at 9:36pm · Like · 4


Aleksandar Skrob Matori Bravo legendo, upravo cu to i da uradim.
February 12 at 9:38pm · Like · 5


Nemanja Jankovic Banzuke ne vidim odavde,da li je povredjen misic svingter
February 12 at 9:38pm · Like


Aleksandar Skrob Matori ne, ne!! Samo je oguljena koza
February 12 at 9:39pm · Like


Nemanja Jankovic Banzuke e to,napravi tu vrecu,i bice to odlicno sve ne brini nista
February 12 at 9:40pm · Like · 1


Milan Nada Rainovic Uzmite mast flogocid i mazite
February 12 at 9:45pm · Like · 1


Nenad Spasic Flogocid mast je protiv upalnih procesa koze i sluzokoze a ovo je otvorena rana mozda gresim ja sam koristio cink votaminsku mast i odlicno se pokazala
February 12 at 9:47pm · Like · 2


Nandi Molnar Tardocyclin sprej preporucujem samo bez masti i slicno bez cinko vitaminske masti.Sprej sluzi za sprecavanja rana od infekcija ili se lece infekcije bez antibiotika.kako vidim rana je na vidnom mestu gde ne dolazi do trenja zuljanja itd izdvojite je od ostalih da je druge koze ne bih mozda povredili ranu...to mi je problematicno u stadu kada su u brstu i izgrebu vime na trnje siblje i slicno...
February 12 at 9:58pm · Edited · Like


Miodrag Mihajlovic za rane NAJBOLJE pomaze mast od nevena. Brze se zatvara rana od bilo koje druge masti. PROVERENO!!!
February 12 at 10:16pm · Edited · Like


Vesna Bosančić Pre upotrebe Flogocid masti bilo bi dobro isprati sa 3postotnim hidrogenom.
February 12 at 10:21pm · Like · 2


Mirjana Dosković Engemicin sprej je Tito za takve rane, kao nevidljiv zavoj
February 12 at 10:26pm · Like · 4


Lela Daskovic Samo prvo jodom pa posle flogocid mast,ja sam tako i bilo je dobro
February 12 at 10:42pm · Like


Goran Gx Radenković Probajte sitno samleveni propolis.
February 12 at 11:03pm · Like · 2


Zvonko Breber Miodraže, jel to ono kad se u svinjsku mast uprži cvet od nevena? To sam negde pročitao da je dobro protiv hemoroida? Ako tu mast sam praviš, daj u najkraćem recept za spravljanje.
February 13 at 3:41am · Like


Ensar Medjedovic Engemicin sprej i ako imas neki injekcioni antibiotik slobodno joj lokAlno stavi na ranu jedan kubik
February 13 at 4:12am · Like · 1


Mirsada Cica Mujagić Ja pravim nevenovu mast ovako : 1 kg mast zagrijati i 1 kg nevenovog cvijeta na njoj ispržiti, kad se malo ohladi tek toliko da možete držati posudu , procijediti i to je to , količinu odredite sami bitno je samo da ide ista količina masti i cvijeta. Mast odlična i za masažu kod slabe cirkulacije . pozdrav
February 13 at 7:11am · Edited · Like · 3


Vesna Bosančić Koliko dugo treba prziti cvet Nevena?Jod i Flogocid mast neidu u kombinaciji.Svaku ranu treba ocisti hidrogenom ili fizioloskim rastvorom pa onda se stavljaju melemi ili antibiotske masti....
February 13 at 10:41am · Like


Jasmina Nedovic Ex Lukic flogocid mast,po mom iskustvu,i dzak kao sto ti neko rece.
February 13 at 10:43am · Like


Dragan Ristić Jel nije moglo da se usije ?
February 13 at 6:03pm · Like


Zvonko Breber Društvo: jedna molba,

Ovo mi je dragoceno i hoću da "dignem" na forum, u arhivu. Ajde neka svi koji mogu da posavetuju šta sa ranama na vimenu treba raditi daju svoj doprinos, sačekaću još par dana, pa da turim u arhivu.
Za tri dana, kako smo aktivni u pisanju, ovo nećemo moći iskopati da pročitamo šta je ko posavetovao korisno.
February 13 at 6:10pm · Like · 1


Milan Nada Rainovic Samo jedna napomena. Oprezno sa antibioticima , kako sa injekcionim tako i sa lokalnom primenom. Ipak se radi o vimenu.
February 13 at 7:29pm · Like · 4


Nandi Molnar Da gos.Milane antibiotik u punom vimenu je rizik problem je to sto svaki dan nemogu videti ranu da procenim ranu...Eto stari kozar upozorio me je...Rizik od mastitisa oprez mora biti svako dnevno...ne forsirati antibiotiku bez nadzora rane...
February 13 at 9:57pm · Edited · Like · 2


Nandi Molnar Samo bez injektora u vime to je jak udar za vime koje je u punom nalivanju....
February 13 at 10:00pm · Like · 2


Zvonko Breber Bila mi juče jedna prijateljica. Okliznula se nespretno na ulici, udarila glavu, posekla, krv curila, noga otekla... i kad je stigla kući najzad kaže "uzela sam onaj moj sprej od aloje što se može na otvorenu ranu naprskati, poprskala sam i zglob na nozi i - mnogo je bolje!"
Kaže da taj sprej, zaboravih kako se zove, traaaje li traaaje i da nije preskup.
Ima li neko iskustva sa tim. Čini mi se da bi za ovo povređeno vime takav neki sprej bio savršen tretman.
A, da! Prethodno je valjda hidrogenom dezinfikovala ranu.
Nazad na vrh Ići dole
 
Povreda vimena, izvor MŠK
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Proliv kod jaradi, izvor MŠK
» Enterotoksemija, izvor Ljubiša Petrović, MŠK
» Još o bolestima koza i parazitima, izvor MŠK
» Pobačaji, bolesti, ishrana... Izvor: MŠK

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Bolesti koza :: Bolesti koza-
Skoči na: