Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mala skola kozarstva
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mikkoplazma

Ići dole 
AutorPoruka
breberzvonko




Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.09.2013
Lokacija : Sremska Kamenica

Mikkoplazma Empty
PočaljiNaslov: Mikkoplazma   Mikkoplazma EmptyPon Sep 01, 2014 12:31 am

Koze slinave, kašlju, slabo jedu, slabo se kreću...

****CITAT IZ MŠK ****



Aleksandar Petrovic‎MALA SKOLA KOZARSTVA
14 hrs ·
Pozdrav svima!!! Imam jedan mali problem sa jaricima, stalno slinave, slabo jedu, samo leze i slobo se krecu to jest nisu veseli. Imaju oko 30kg vakcinisanisu od parazita ( ivemektrin i tablete albendazol) Sta je tu u pitanju da li treba dati neki Antibiotik.
LikeLike ·
Zoran Kljajic likes this.

Aleksandar Skrob Matori Aleksandre, kad su vakcinisani protiv parazita?? Jesi li merio temperaturu? Da nisu slucajno izlozeni promaji ??
14 hrs · Like · 1

Aleksandar Petrovic ne nisam merio temperaturu u staji su tako da sam sam pomislio dali im trebati malo promaje. sam sam pocetnik u ovom..
14 hrs · Like

Aleksandar Skrob Matori Ma kava crna promaja, koze i promaja ne idu zajedno nikako. Izmeri temperaturu, pa ako imaju zovi veterinara. Nemoj napamet da dajes nista.
14 hrs · Like · 2

Aleksandar Petrovic Ne mislio sam da im je staja tako zadihtana pa mozda im treba malo vise cirkulacije vazduha. Koliko je kod njih normalna temperatura?
14 hrs · Like

Aleksandar Skrob Matori 38,8 - 39.5 A da njima nije u stali vruce i da nisu velika isparenja amonijaka kad kazes da je stala zadihtovana u ovo vreme?
13 hrs · Like · 2

Zuli Srpski Lav Kada, tj pre koliko dana si ih cistio i koju tj koliku dozu si im dao?
13 hrs · Edited · Like · 1

Aleksandar Petrovic Pre tacno 25 dana. 1.5 kubika Ivemektrina i jedna tableta od 250mg Albendazola.
13 hrs · Like

Zuli Srpski Lav Sada ce ti se obratiti covek od struke da mi laici "ne naglabamo"... mislim da si trebao ponoviti posle 15-20dana...
13 hrs · Like · 2

Zuli Srpski Lav Pise izvestaj za ZOV... Javice ti se u pp
12 hrs · Like

Milan Nada Rainovic Dali kaslju ?
6 hrs · Like

Aleksandar Petrovic Da kaslju, bas dosta KASLJU.
3 hrs · Like

Milan Nada Rainovic Najverovatnije da je u pitanju mikoplazma.Toga ima dosta.Pre dva meseca smo imali na jednoj farmi u Srbobranu i to je uspesno reseno.Imali smo na Beloj reci i uspesno smo resili. Pre 20 dana se javio otac Jenisej iz manastira Svete trojice iz Ovcar Banje sa istim problemom.Primenio je terapiju koja je savetovana i kako kaze pre neki dan sve je u redu
1 hr · Like

Miodrag Ninkovic Milan -e ajde pricaj koja je terapija..meni je najnaprednija jarad smrsavila..poceli slinit i kasljat..tretirani valbazenom i iverktinom..jedna od 40 kila u par dana dosla na 30 ako i toliko..veterinari mi ne znaju rec sto je..
58 mins · Like

Milan Nada Rainovic Evo kako se to primenjuje kod mene na farmi i na Beloj reci.Prvi dan Oxitetraciklin,prema uputstvu u odnosu na kilazu, Tilozin isto tako prema uputstvu i kilazi,Dexametazon 1 ml i Promtselen. Drugi dan Tilozin, i Dexametazon ,ista doza kao i prvi dan, Treci dan Tilozin i Dexametazon u dozi kao i prethodni dan .Cetvrti dan, Oxitetraciklin,Tilozin i Dexametazon u dozi kao i prvi dan i peti dan Tilozin i Dexametazon u dozi kao i prethodnih dana.Ukoliko je oboleo pretezno veci broj zivotinja primenjuje se na sve zivotinje {jarice] na farmi
46 mins · Like · 1

Miodrag Ninkovic Hvala....
45 mins · Like

Krkic Nenad Za zarazne plucne infekcije izazvane mikoplazmama najbolje je tretirati jarad tilozinom.Gde se sad javlja problem dali tretirati sve ili samo one koji kaslju.Uglavnom to je bolest koja ostaje u stadu i dosta je tezak proces da se ne prenese na sledece generacije.
42 mins · Like

Krkic Nenad Ok sad vidim da sam zakasnio s komentarom
37 mins · Like · 1

Krkic Nenad Neki narodni lek bi bio da se nadje krava za koju se pouzdano zna da nije bolovala od pluca a ide na klanje.Da se u neku veliki sud skupi ta krv ,da se kada se krv zgrusa odvoji tecni deo koji se tada zamrzne.Ta krv se odledi i daje se jaricima s kolostrumom ,dobro bi bilo da se i on pasterizuje.
30 mins · Like

Miodrag Ninkovic Krkic Nenad ovo je izbilo naglo..do sad su bili zdravi ko drenovi
29 mins · Like

Krkic Nenad Ja nisam veterinar da bi mogao da vam odgovorim ali imam iskustva sovom bolesti i predlazem vam da primenite terapiju koju bam je Milan Nada Rainovic predlozio.Ovaj narodni lek prevencija za ubuduce jer antibiotik nece trajno resiti problem on ce se nastaviti sledece godine sve dok ima mikoplazmi u stadu.
23 mins · Like

Milan Nada Rainovic Ovo i jeste i nije problem. Problem nastaje kad se ne reaguje na vreme.Inace mikoplazma zna da nanese velike stete ako se na vreme ne preduzme lecenje. Na jednoj velikoj farmi u Srbiji je pre nekoliko godina stradalo 350 jarica zato sto na vreme nije bio uocen problem.Sporadicno se javlja na gotovo svim farmama i stadima.Pomenutu terapiju je utvrdio tim veterinara kiji brinu o farmi Zelena koza.I jos jednom da kazem da ukoliko veci broj jaradi ima slicne simptome treba primeniti tepih terapiju
16 mins · Like · 1

Milan Nada Rainovic I da nesto predlozim dobro bi bilo da ako se neko odluci za ovu terapiju cujemo iskustva posle primene,dakle da nastavimo sa ovom temom posle 6-7 dana,da bi dosli do nekih iskustava i zakljucaka
9 mins · Like · 1
Nazad na vrh Ići dole
 
Mikkoplazma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Bolesti koza :: Bolesti koza-
Skoči na: