Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mala skola kozarstva
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Proliv kod jaradi, izvor MŠK

Ići dole 
AutorPoruka
breberzvonko




Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.09.2013
Lokacija : Sremska Kamenica

Proliv kod jaradi, izvor MŠK Empty
PočaljiNaslov: Proliv kod jaradi, izvor MŠK   Proliv kod jaradi, izvor MŠK EmptyČet Mar 27, 2014 4:25 pm

Nemanja Dostanić Neca
March 23 at 4:48pm · Edited



pozdrav kako da izlecim jare ima proliv ceo dan staro 17 dana na cuclu se hrani
ja sam dao skuvan stavalj 1dcl pre 2h neznam dali ce to delovati.
Like ·
4 people like this.

Milan Nada Rainovic Probajte sa sulfonamidskim preparatima [Neosulfoks ili nesto slicno]
March 23 at 6:24pm · Like · 3


Ljiljana Hrnjački kako je maleno?
March 24 at 10:08pm · Like · 1


Mi Ra Jaksic dadni mu tablete za proliv koje i ti pijes ja sam teko dala kozi i stalo je pomoci ce ti
March 24 at 10:54pm · Like · 2


Nata Sa Jaradima dajem pen strep inekciju. Prijateljica mi stalno ima problem sa prolivom kod jaradi daje streptomicin inekciju 1kb Jaretu 2kb kozi da popiju kaze da zaustavlja. Ja sam koristila streptomicin prasak u maloj ampuli za ljude,rastopim u 2kb destilovane pode i kad se dobro istopi dam da popiju i kao rukom odneseno.Sad ga nema za ljude vec je tecan u boci od 100ml za veterinu pa moguce da isto tako pomaze. Ako mi jare dobije dacu mu da probam, ako pomaze javicu vam. Malim jaradima od nekoliko dana ne valja udarati antibiotik jer omlitavi i ugine.
March 25 at 8:47pm · Like · 1


Nata Sa Ako nemate nista od antibiotika moze narodni, skuvate dunje ili grane od dunje, seme od zelja dok voda ne pocrveni, ja sam nekad to radila i pomaze.
March 25 at 9:25pm · Like


Nata Sa ili medicinski ugalj. Dobro je dati i prasak za nadoknadu tecnosti, naci cete kod veterinara ili u apoteci za ljude. Mozda pomogne streptomicin u kesici od 5grama koji se priprema kako sam vec objasnila.
March 25 at 9:29pm · Like


Nata Sa Al najbrzi nacin vam je pozvati veterinara.
March 25 at 10:19pm · Like


Ljiljana Hrnjački jeste li rešili problem?
March 26 at 4:21am · Like


Nata Sa Kako je?
March 26 at 7:48am · Like


Nata Sa pitala sam prijateljicu jos jednom, kaze taj streptomicin jedan kb na deset kila ide, da popije. Kaze da proliv stane za 1-2sata zavisi koliko je proliv jak. Inace ako vam tek rodjeno jare dobije proliv ne sme antibiotik u misic, vec neki koji se daje da popije i obavezno ad3 vitamin u kapi da se nakapa u mleko jer se vezuje za masti i brze deluje neko vitamin u inekcijama. Na cuclu par puta dnevno ali ga ne odvajajte od majke nema veze ako sisa i pod njom. Stavljam i B komleks u mleko. Da ne bi omlitavilo. Desilo neke godine da nema proliv i malaksa ako se ne daju vitamini padne s nogu, pospano je i slabo sisa. Nisam tad znala ni za kakve vitamine za kozu ili jare.
March 26 at 9:55am · Like


Ljiljana Hrnjački Super saveti, hvala!
March 26 at 10:08am · Like · 1


Nata Sa Mozete misliti kad veterinar u selu odbija da leci malu jarad od par dana. Uginu. Vec od 5-6dana moze inekciom, ako 1kb ide na 10 kg. za ovu starost ide pola od pola kb. uz ad3 kapi+B komleks kapi samo u mleku. Sa starijim jaradima mozete kako hocete.Kod iscrpljujuceg proliva kod koza i jaradi ide i prasak za nadoknadu tecnosti, Orosal je najbolji al nisam ga mogla naci, mozda ga nema vise,oporavlja samo tako.
March 26 at 12:54pm · Like


Milan Nada Rainovic Imali smo svojevremeno dosta problema sa prolivom jaradi. Ukoliko se brzo ne intervenise po pravilu se dasavaju uginuca. Veterinarska sluzba koja prati farmu ""Zelena koza"" je to resila sa sulfonamidskim preparatima, najcesce se koristi sufatrim ili neosulfoks. Ovo su dobri i jeftini lekovi i lako se primenjuju. Radnici na farmi su obuceni tako da cim primete proliv daju lek. Ovo su praskasti preparati , rastvore se obicno u svezem mleku ili vodi, navuku u spric bez igle pa se sadrzaj usprica u usta na koren jezika ,da ga jare lako proguta. Uz ove preparate ide i uputstvo o doziranju
March 26 at 1:11pm · Edited · Like · 6
Nazad na vrh Ići dole
 
Proliv kod jaradi, izvor MŠK
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Povreda vimena, izvor MŠK
» Još o bolestima koza i parazitima, izvor MŠK
» Pobačaji, bolesti, ishrana... Izvor: MŠK
» Enterotoksemija, izvor Ljubiša Petrović, MŠK

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Bolesti koza :: Bolesti koza-
Skoči na: